İMALAT ÇELİKLERİ

Koca Demir Çelik Ürünleri - İmalat Çelikleri

1040 İMALAT ÇELİĞİ KULLANIM ALANI

1040 İmalat Çeliği

Kalıp setleri, otomobil, motor ve aparat yapımındaki zorlamalı parçalarda, transmisyon millerinde, raylarda ve dişlilerde kullanılır. Aynı zamanda yüzey sertleştirmeye uygun bir malzemedir.

Kalıp setleri, otomobil, motor ve aparat yapımındaki zorlamalı parçalarda, transmisyon millerinde, raylarda ve dişlilerde kullanılır. Aynı zamanda yüzey sertleştirmeye uygun bir malzemedir. Stoklarımızda imalat çeliği mil, c45 sac, ck45 plaka, ck45 lama, 1045 platina, c45 malzeme çeşitleri mevcuttur. İstenilen ebatta talaşlı imalat tekniği ile ve şerit testereler ile boyutlandırılarak teslim edilmektedir.

Çelikleri genel olarak ikiye ayırabiliriz. Çelikler alaşımsız sade karbonlu ve alaşımlı olmak üzere iki ana guruba ayrılır. Alaşımlı çeliklerde ise durum faklıdır. Mangan ve karbon dışında çeliğin özelliklerini değiştirebilicek miktarda nikel ,vanadyum, krom, molibden ve wolfram gibi elementlerinde ihtiva edeler. İmalat çeliği ise yüksek miktarda karbon içermelerinden dolayı karbon çelikleri olarakta bilinirler. Genel Tanımı c45 ck45 1040 1045 1050 olarak bilinir. İçerdikleri karbon miktarına oranlar sertlik alabilirlikleri artarken. karbon miktarının artması imalat çeliği 1040 1045 1050 malzemenin tokluk oranını düşürür. İmalat çelikleri çap olarak üretilebildiği gibi c45 lama ve ck45 platine olarakta üretilebilirliği mümkündür. Karbon çelikleri “C” harfi ile tanımlanır “C” harfinden sonra gelen rakamlar . ortalama karbon yüzdesinin yüz katını gösrerir. (% CX100)

MALZEMENİN ÖZELLİKLERİ

1040 İmalat Çeliği

1045 İMALAT ÇELİĞİ ( CK45 )

1045 İmalat Çeliği

Kalıp setlerinde, otomobil, motor, makine ve aparat yapımındaki orta zorlamalı parçalarda, millerde, dişlilerde, civatalarda, saplamalarda kullanılır. Aynı zamanda yüzey sertleştirmeye uygun bir malzemedir.

MALZEMENİN ÖZELLİKLERİ

1045 İmalat Çeliği CK45

1050 İMALAT ÇELİĞİ

1050 İmalat Çeliği

Kalıp setlerinde, otomobil, makine ve aparat yapımında orta zorlamaları olan parçalarda dişliler, civatalar, somunlar, miller, saplamalar ve şaftlarda kullanılır. Aynı zamanda yüzey sertleştirmeye uygun bir malzemedir.

MALZEMENİN ÖZELLİKLERİ

1050 İmalat Çeliği